salonasunnotjaautot2_2020

23 .fi Ilmoitushinnat: Lehdessä 20 e+alv/lehti tai vuosisopimuksella 15 e+alv/lehti. Netissä 20 e+alv/kk tai 150 e+alv/vuosi. Asumisen Ammattilaiset -hakemiston löydät jokaisesta Salon asunnot ja autot -lehdestä. Asumisen Ammattilaiset myös netissä www.asumisenammattilaiset.fi www.asumisenammattilaiset .fi Asumisen Ammattilainen! Kun haluat mukaan hakemistoon, ota yhteyttä: Juha Lehto, Lehto-Media Oy, juha.lehto@lehto-media.fi puh. 044 5551 576 w w w . a s u m i s e n a mm a t t i l a i s e t . f i Asiantuntijapalvelut Suomen Rakennusasiantuntijat Oy Kuntotarkastukset, kosteusmittaukset, kuntoarviot, energiatodistukset kuntotar- kastuksen yhteydessä, kuntotutkimukset, pinta-ala mittaukset, asiantuntijalausunnut Puhelinvaihde 044 774 4344 Paikalliset asiantuntijat: Panu Mikkola, RKM (AMK) p. 040 779 0250 panu.mikkola@suoraa.fi Niko Lindqvist, RKM (AMK) p. 044 315 8098 niko.lindqvist@suoraa.fi www.suoraa.fi Ilmastointi ja kylmälaiteasennukset M Hopiavuori Oy Ilmanvaihdon huoltoa ja kunnossapitoa Törnintie 4 as 10 24800 Halikko www.hopiavuori.fi hopiavuori.mauri@hotmail.com p. 044 531 1071 Isännöinti Salon Tilipalvelu Oy ISA Isännöintipalvelut Tilitoimistopalvelut Turuntie 21 24240 Salo p. 02 7312 905 www.salontilipalvelu.com Tili ja isännöinti Vaahtera Oy Isännöintipalvelut Horninkatu 11 B 24100 Salo p. 0440 425 184 www.isannointivaahtera.fi Kiinteistöhuolto Salon Kiinteistöhuolto Oy Kiinteistöhuoltopalvelut Satamakatu 4 24100 Salo p. 0500 530 441 www.salonkh.fi Kiinteistöpalvelu Laaksonen Puunkaatoa, kantojyrsintää, Kaikki ulkomaalaustyöt Karjaskyläntie 120 24100 Salo p. 044 0400 286 kiinteistopalvelulaaksonen@gmail.com www.kiinteistopalvelulaaksonen.fi Kuljetukset ja muutot Kuljetus- ja muuttopalvelu Orava Oy Kuljetus-ja muuttopalvelu Mika Järvi Juhtakatu 12 as 7 24240 Salo p. 0400 120 786 orava@kuljetusorava.fi Maalämpö Huolto Järvi Oy Energiatehokkaan lämmityksen asiantuntija: maalämpö, ilma- ja ilmavesilämpöpumput Kaakelitehtaankatu 2, Salo p. 02 727 5700 www.huoltojarvi.fi www.energiatalojarvi.fi Maailmalämpö MIL Oy Maa-, ilma- ja ilmavesilämpöpumput asennuksineen Rummunlyöjänkatu 7, 24100 Salo p. 02- 777 710 myynti@maailmalampo.fi www.maailmalampo.fi Piha ja puutarha Kaihdin-Lehtonen Oy Aurinkosuojatuotteista suojaa ja tyyliä Jaatilantie 113, 31400 Somero p. (02) 748 5814 info@kaihdinlehtonen.fi www.kaihdinlehtonen.fi Kiinteistöhuolto Markku Salminen Kantojyrsintää p. 0500 126 195 kiinteistöhuoltomarkkusalminen.com Puunkaato Mikkola Ongelmapuiden kaatoa p. 044 259 4651 tumiko83@hotmail.com www.facebook.com/puunkaatomikkola Rakennustarvikkeet RTV Paras sisustuskauppa Joensuunkatu 12, 24100 Salo p. 02 413 3300 www.rtv.fi Rakentaminen ja remontointi Halikon RKT ky Remontit lattiasta kattoon Kuriiripolku 1, 25500 PERNIÖ p. 0400 536 931 Kai Tuomela p. 0400 165 931 Juha Tuomela kai.tuomela@kolumbus.fi Mikan kattopesu Tiilikattojen pesu ja pinnoitukset, kivipihojen pesut Ajokatu 21, 20280 Salo p. 040 523 2517 lampelamika@gmail.com Parkettityö Esa Tuomi Parketti, laminaatti ja puulattioiden hionta, lakkaus ja asennukset Meiramikatu 6, 24130 Salo p. 040 829 3958 esa.tuomi@windowslive.com Peltisepänliike K. Laine Oy Rakennuspeltityöt Raitalankatu 16 24260 Salo p. 02- 7311 300 timo.laine@peltilaine.fi www.peltilaine.fi Risto Tuovinen Oy Rakennus- ja remontointityöt p. 0400 590 667 risto.tuovinen@sposti.net www.ristotuovinen.com Karlakari Oy Remonttityö p. 0400 789 756, 040 852 7099 karlakari@remonttiveljet.fi www.remonttiveljet.fi Siivous ja kotiapu Mallisiivous Oy Mallisiivous näyttää mallia! Paras ratkaisu siivouspulmiinne! Muista kotitalousvähennys. p. 044 336 4737 mallisiivous@gmail.com Sisustus Adpartner Oy Sisustustarrat, tapetit, canvastaulut ym. Harventajankatu 10 24130 Salo p. 02- 733 5535 tuotanto@adpartner.fi www.tarrakauppa.fi www.adpartner.fi RTV Paras sisustuskauppa Joensuunkatu 12, 24100 Salo p. 02 413 3300 www.rtv.fi Viemärihuolto Salon Imuautot Oy Viemärihuoltoa p. 0400 533 083 www.salonimuautot.fi Puunkaato Mikkola p. 044 259 4651 Sisustuskauppa

RkJQdWJsaXNoZXIy MTczODUw